Kuidas on arenenud taksoteenus läbi aja?

Jaga:
Hobusetakso

Selles blogipostituses teeme juttu taksoteenuse arengust läbi aja, räägime ka sellest, kust sai alguse esimene takso, milline see välja nägi ja kuhu oleme me täna jõudnud. 

Voorimehed

Kas sina teadsid, et enne taksojuhte pakkusid samasugust teenust hoopiski voorimehed? Voorimees oli endisagne elukutseline hobusõidukiga transporditeenuse osutaja. Hobusega veeti nii inimesi, kui ka kaupa. Ehk kui tuua paralleel tänapäevaga siis olid Voorimehed justkui taksojuhid ja pakikullerid ühes. Voorimehe ametit võis pidada iga täisealine inimene. 

Kuigi voorimehed lõpetasid tegevuse 20nda sajandi lõpul, sai sarnast teenust proovida Hoogi äpis 2023 aasta talvel. 

Esimesed taksod

Esimene taksoteenust pakkuv ettevõte oli Daimler Motorized Cab Company. Nemad hakkasid oma teenust pakkuma 19. sajandi lõpul. 

Esimene takso hakkas Eestis tegutsema 20. sajandi algul. Tol ajal oli taksojuhte kahte tüüpi: need, kes olid muu elukutse peal, kuid kelle autot kasutati takso sõitmiseks. Nii sai kaetud kallid kulud, mis läksid auto peale. Teised taksojuhid olid need, kes omasid autot ja sõitsid sellega ise. Takso teenus kasvas tol ajal Eestis väga kiirelt. Isegi nii kiirelt, et 1930. aastal kui oli Tallinnas ligi 320 taksot, vähendati riigi poolt see arv 250 peale. Võime öelda, et taksoteenus on olnud läbi aegade väga palju kasutust leidev teenus.

Takso tänapäeval

Tänapäeval on taksoteenus väga tavaline osa meie igapäevaelust. Takso on mugav viis liikumiseks, kui:

  1. Sa ei oma enda autot.
  2. Lähed üritusele/teatrisse/sõpradega välja.
  3. Soovid säästa aega.

Tänapäeval saab taksot tellida praktiliselt ühe nupuvajutusega. Läbi Hoogi äpi on takso tellimine imelihtne.

Laadi alla Hoog ja naudi hooglemist.

Hoog App Store

Laadi alla Hoog ja naudi hooglemist.

Skaneeri telefoniga QR-kood ja lae Hoog äpp omale telefoni. Rakendus on saadaval IOS ja Android telefonidele.