Elektritõukerattad

Hoog tõukerattad pakuvad kiiret, keskkonnasäästlikku ja lihtsat viisi linnas liikumiseks. Meie elektritõukerattad on loodud muutmaks linnasõidud mugavamaks ja inimsõbralikumaks.

Kuidas sõita Hoog tõuksiga?

Leia tõukeratas

Vaata kaardilt, kus tõukeratas asub või leia see tänavalt.

Tee lukust lahti

Avamiseks skaneeri tõukerattal olevat QR-koodi või ava see otse äpist.

Sõida turvaliselt

Lükka tõukerattale hoog sisse ning kiirendamiseks vajuta parema käega gaasi. Jälgi liiklusreegleid ja sõida turvaliselt.

Pargi ja lõpeta sõit

Lõpeta sõit parkimistsoonis ja väldi keset kõnniteed ja parklat parkimist. Kasuta parkimisel tugijalga.

Hoog App
Play Video about Hoog tõukerattad

Sõida ohutult, pargi ohutult

Kanna kiivrit

Kiivri kandmine liigeldes kergliiklusvahendiga on rangelt soovituslik! Ootamatus olukorras kaitseb just nimelt kiiver suurimate vigastuste eest.

Jälgi liikluseeskirju

Enne kergliikuriga sõitmist tutvu liiklusseadusega ning ole alati vastutustundlik ning tähelepanelik. Arvesta kaasliiklejatega ning sõida ettevaatlikult.

Pargi korrektselt

Pargi sõiduk parkimis-/boonusalasse ning võimalikult tee äärde. Ära unusta ka teha pilti õigesti pargitud sõidukist!

KKK

 • Kas Hoog tõukerattaga sõitmisel on vanusepiirangut?

  Hoog tõukerattaga tohib sõita alates vanusest 16. 

 • Miks teie tõukeratastel kiivreid pole? 

  Hetkel analüüsime ning töötame selle kallal, kas ja kuidas kiivrite lisamine meie tõukeratastele oleks jätkusuutlik ning võimalik.

 • Kui mul juhtus tõukerattaga õnnetus, mis ma tegema peaksin?

  Hoog hindab väga ausust ja läbipaistvust. Kui sa oled teinud tõukerattaga õnnetuse ning tõukeratas on saanud ka kahjustusi, siis palun pöördu meie klienditeenindusse (hüperlink?). Meie jaoks on kõige tähtsam, et tänavale ei jää katkine ja ohtlik tõukeratas, mis seab ohtu järgmised kasutajad.

 • Kui kiired on Hoog tõukerattad?

  Hoog tõukerataste piirkiirus enamus aladel on 25 km/h, kuid esineb ka alasid, kus maksimaalne lubatud kiirus on 15 km/h. Põhjuseks on tõmbekeskused, kus jalakäijate ja teiste liiklejate sagedus on suurem. 

 • Mis juhtub, siis kui tõukeratta aku saab tühjaks keelatud alas?

  Keelatud tsooni all mõtleme kõiki alasid, mis on kaetud punasega või kus ei eksisteeri parkimisala. Oletame, et sa sõidad Türilt Paidesse ning sul saab poole tee peale tõukeratas tühjaks. Paraku kehtib siin puhul sõitjate enda vastutus. Kui aku on juba tühi ning sa plaanid taolist pikemat sõitu teha kahe asula vahel, pead sa ise võrdlema vahemaad ning aku lubatud distantsi. Keelualasse tõukeratast parkida ei saa ning see on iga sõitja enda vastutada tõukeratas sealt ära tuua. Keelualale parkides järgneb kasutajat rahaline trahv. 

 • Mis siis juhtub kui mul saab poole sõidu pealt telefon tühjaks?

  Paraku on see iga sõitja enda vastutada, et tal oleks piisavalt telefoni akut sõidu kestmiseks. Esialgu kasuta meie tõukeratastel olevat juhtmevaba telefoni laadimis võimalust. See funktsioon töötab uuematel telefoni mudelitel. Juhul, kui eelnev variant ei tööta, siis ainukene variant on laadida telefon täis ning seejärel lõpetada sõit. Kui sellist võimalust ka ei ole, siis soovitame kasutada kellegi teise telefoni ning helistada meie klienditeenusesse, kelle kaudu on võimalik sõit lõpetada. Sõit lõpeb automaatselt ka peale 60 minutit kui tõukeratast ei ole kordagi liigutatud. 

 • Kuidas ma tõukerattaga sõidu lõpetan?

  Sõidu lõppedes pargi tõukeratas korrektselt tee äärde nii, et see ei sega kaasliiklejaid. Seejärel astu paar sammu tõuksist kaugemale ja tee äpi kaudu tõukerattast pilt. Meie tehisintellektile põhinev tehnoloogia kontrollib pilti ning vajadusel annab sulle tagasisidet, kas tõukeratas on korrektselt pargitud. Kui pilt on tehtud ja tagasisidet ei tule, tähendab, et kõik on hästi ning sõit on lõppenud. Järgmise hooglemiseni.

 • Kas Hoog tõukerattad on turvalised?

  Hoog tõukeratastel on mitmeid turvaelemente- ja lisasid juures, mis on mitmete inimeste tagasiside puhul olnud suureks kindlustajaks tõuksidega sõites. Esiteks on meie tõuksidel amordid ehk teeolude muutudes on sõit sellegipoolest mugavam ning sujuvam. Meie tõukeratastel on ka suunatuled, mis on selgelt nähtav ka mitmekümne meetri kauguselt. Hoog tõukerataste kollane värv on samuti tänavapildis väga selgelt nähtav. Me oleme põhjalikult analüüsinud ning koostööd teinud ka linnavalitsustega, et luua eraldi aeglasemad tsoonid, kus on jalakäijate liikumine tihedam. Kui muidu on piirkiirus 25 km/h, siis aeglasemad tsoonid on 10, 12 ning 15 km/h.

 • Kuidas ma Hoog tõukerattaga sõita saan?

  Esiteks on sul tarvis alla laadida Hoog rakendus kas Google Playst või App Storest. Kui rakendus on olemas, registreeri endale konto, misjärel saad sa kaardi pealt leida endale lähima tõukeratta. Tõukeratta saad juba varem broneerida ning avada läbi äpi. Teine võimalus on rakenduse kaudu skaneerida tõukeratta peal olevat QR koodi, mis samuti tõukeratta sõitmiseks avab.

Laadi alla Hoog ja naudi hooglemist.

Hoog App Store

Laadi alla Hoog ja naudi hooglemist.

Skaneeri telefoniga QR-kood ja lae Hoog äpp omale telefoni. Rakendus on saadaval IOS ja Android telefonidele.