Tõukeratta rent jõudis Rapla linna

Jaga:
Drevor ja Holger

Tundsime, et olemasolevad transpordivõimalused ei paku alati parimaid lahendusi. Bussid on eelkõige asulate vahel liiklemiseks ning igapäevased lühisõidud tehakse mugavusest autoga, kui jalutamiseks aega või jaksu pole. Mida me sellest järeldasime?

Mõistsime, et elektrilised tõukerattad on ideaalne lahendus ja alternatiiv nendele väikestele igapäeva probleemidele. Tõukerattad on miski, mida suurlinnades juba teatakse ja kasutatakse, aga siia veel jõudnud pole. Teisest küljest nägime, et see on hea võimalus anda tagasi meie enda kogukonnale – panustada siia, mitte kuskile kaugele.

Sedasi sündiski Hoog.

Milline on protsess välja näinud?

Idee realiseerimiseks on aega läinud pea aasta ja lugematu arv öötunde. Algselt oli sihiks saada tõukerattad tänavatele juba suve alguses, et koguda ettepanekuid, tagasisidet ja andmeid. Oleme kõvasti pingutanud, et idee realiseeruks kõige turvalisemal ning mõistlikumal moel nii teenuse kasutajatele kui ka kaasliiklejatele.

Tõukerattad
Tõukerattad ootamas tänavale minekut

Kuidas see toimima hakkab?

Alustasime testperioodil 20 elektrilise tõukerattaga. Soovime neid juurde lisada ning lisaks tuua tänavatele ka elektrilised jalgrattad.

Süsteem on kasutaja jaoks väga lihtne ning läbipaistev. Tahame pakkuda mugavat sõidukogemust, mis on ohutu ja arusaadav kõigile. Tõukeratta kasutamiskogemus järgib juba tuttavat loogikat, mis teeb sõitmise eriti lihtsaks.

Tõukerattaga sõitmiseks tuleb telefoni alla laadida Hoog Mobility rakendus ning lisada maksemeetod (pangakaart, Apple Pay, Google Pay).

Leia tõukeratas tänavalt või kasuta Hoog rakenduse kaarti ning skaneeri rattalt telefoni kaameraga QR-kood või sisesta selle all olevad numbrid.

Skaneerimise hetkel tekivad telefoni ekraanile sõidu ja ohutuse nipid, et sõit võimalikult turvaliselt mööduks. Sihtkohta jõudes tuleb ratas parkida ohutult rakenduses märgitud parkimisalasse ning teha pilt korrektselt pargitud sõidukist.

Kuhu ja kui kaugele saab Hoog tõukerattaga sõita?

Tõukeratastega saab sõita nii Raplas, Alus kui ka nende kahe vahel. Tegelikult on võimalik sõita ka Rapla või Alu piiridest väljapoole, kuid sõidu peab lõpetama rakenduses määratud parkimisalas. Tulevikus soovime ühendada ka teised asulad Rapla külje all, kui näeme, et huvi on olemas.

Juhtmevaba laadimine tõukerattal
Juhtmevaba telefoni laadimine tõukerattal.

Mida muudab elektritõukeratas tänavatel ja kuidas tagame ohutuse?

Iga liiklusvahend on ohtlik, kui liikluseeskirju ei järgita, ei kanta vastavat varustust või ülehinnatakse oma võimeid. Liikluskorralduse poole pealt on meil võimalus läbi programmide määrata nii parkimis-, aeglustus- kui ka keelualad, mis on kooskõlastatud Rapla Vallaga. Näiteks, sisenedes kooli territooriumile või Rapla keskväljakule langeb tõukeratta kiirus 10 km/h peale. Nende tehnoloogiliste võimalustega oleme ära kaardistanud mitmed ristmikud, kitsamad või keerulisemad kergliiklusteed ning territooriumid, kus võib rohkem inimesi liikuda – see on suur pluss, sest erakasutuses olevatel sõidukitel ei ole võimalik rakendada selliseid piiranguid. Lisaks on ka määratud boonustsoonid, kuhu parkides saab kasutaja tagasi kuni 25% sõidu maksumusest. Võimalik, et tulevikus joonestatakse koostöös vallaga maha ka kastikesed, kuhu tõukerattaid korrektselt parkida. Hetkel näeb alasid vaid Hoog rakendusest.

Kindlasti on oluline nii tõukeratta kasutajana kui ka kaasliiklejana olla liikluses tähelepanelik ning märgata oma ümbrust – liigeldes peame kõik üksteise eest hoolt kandma.

Siinkohal ootame ka kohalikelt ettepanekuid, mis saab saata meiliaadressile info@hoogmobility.ee .

Ohutut Hooglemist!

Laadi alla Hoog ja naudi hooglemist.

Hoog App Store

Laadi alla Hoog ja naudi hooglemist.

Skaneeri telefoniga QR-kood ja lae Hoog äpp omale telefoni. Rakendus on saadaval IOS ja Android telefonidele.